Za nami 22. Bieg Gorzowskiej Solidarności

• środa, 15 Września 2021
  • Regiony
  • Autor: Admin

Z pistoletu startowego przewodniczący Zarządu Regionu Waldemar Rusakiewicz dał sygnał rozpoczynający 22. Bieg Gorzowskiej Solidarności, który 11 września br. przebiegł ulicami miasta.

W biegu wzięło udział 200 zawodników, głównie z województwa lubuskiego, ale także z wielkopolskiego i zachodniopomorskiego. Przy sprzyjającej pogodzie, uczestnicy pokonali dystans 4,1 kilometra upamiętniając w ten sposób 41. rocznicę powstania NSZZ Solidarność. Rozlosowano także 41 atrakcyjnych nagród.

W kategorii kobiet I miejsce zajęła Iwona Kunik, II m. Anna Serczyńska, a III m. Marzena Traczyk. W kategorii mężczyzn I miejsce zajął Szymon Belgrau, II m. Tomasz Jędrzejczyk, a III m. Tomasz Chawko. Nagrody główne – telewizory 55’’ – wylosowali Mateusz Lewandowski z Gorzowa Wielkopolskiego i Jakub Płoński z Kostrzyna nad Odrą.

Podczas imprezy rozdawano broszurki zawierające informacje o rodzącej się w latach 80-tych Solidarności Regionu Gorzowskiego. Duże zgromadzenie ludzi było także doskonałą okazją do zbierania podpisów pod inicjatywą ustawodawczą dotyczącą emerytur stażowych.