Dzisiaj dzień urodzin naszego Patrona. Rozpoczyna się szczególny czas dla „Solidarności”

• wtorek, 14 Września 2021
  • Kraj

Dzisiaj przypada 74. rocznica urodzin patrona NSZZ „Solidarność”, naszego kapelana – Bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Od 14. września do 19 października – dnia Jego śmierci – rozpoczyna się dla naszego Związku szczególny okres kultu Błogosławionego.

W tym czasie odbędziemy zapoczątkowaną przez ks. Jerzego 39. Ogólnopolską Pielgrzymkę Ludzi Pracy na Jasną Górę, a 19. października spotkamy się przed Jego grobem przy żoliborskiej świątyni Św. Stanisława Kostki.

Pragnę z tej okazji złożyć Członkom Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność” życzenia opieki i wsparcia naszego Patrona. Księże Jerzy – oręduj za swoją „Solidarnością” w Niebie i wyjednaj u dobrego Boga niezbędne łaski, siłę i wytrwałość w naszej codziennej działalności.

Dziękujemy Ci Panie Boże za posługę ks. Jerzego. Pozostajemy w modlitwie o szybką Jego kanonizację.

Piotr Duda
Przewodniczący Komisji Krajowej