Tadeusz Majchrowicz o Tusku: „Uważam go za kłamcę”

• poniedziałek, 05 Lipca 2021
  • Kraj

– Donald Tusk nazwał w Sejmie szefa NSZZ Solidarność pętakiem, gdy naciskaliśmy, by społeczeństwo w referendum wypowiedziało się w sprawie podniesienia wieku emerytalnego. Do polskiej polityki wrócił człowiek, który jednego dnia mówił, że nie takiego projektu wprowadzał nie będzie, a następnego dnia już to się stało. Uważam go za kłamcę – powiedział zastępca przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”, Tadeusz Majchrowicz w wywiadzie dla „Dziennika Bałtyckiego”.

– Składaliśmy projekty różnego rodzaju ustaw, które z miejsca trafiały do kosza. Donald Tusk nazwał w Sejmie szefa NSZZ Solidarność pętakiem, gdy naciskaliśmy, by społeczeństwo w referendum wypowiedziało się w sprawie podniesienia wieku emerytalnego. Do polskiej polityki wrócił człowiek, który jednego dnia mówił, że nie takiego projektu wprowadzał nie będzie, a następnego dnia już to się stało. Uważam go za kłamcę.

– powiedział Tadeusz Majchrowicz, zastępca przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” w wywiadzie zamieszczonym na portalu „Dziennika Bałtyckiego”.

Związkowiec był również pytany o to, czy „Solidarność” będzie rozmawiać z Donaldem Tuskiem i czy możliwa jest współpracą Związku z opozycją.

– O czym miałaby rozmawiać Solidarność z reprezentantem partii opozycyjnej, która totalnie krytykuje, potępia wszystko, co się dzieje w Polsce? Ja nie wiem o czym mielibyśmy rozmawiać. Nie widzę żadnego pola współpracy, chyba że na temat nepotyzmu, który ma miejsce w samorządach, w których rządzi Platforma Obywatelska.

– odpowiedział Tadeusz Majchrowicz.