Nie żyje Hieronim Stachel, symbol bydgoskiej Solidarności

• poniedziałek, 19 Kwietnia 2021
  • Regiony

W niedzielę 18 kwietnia odszedł Hieronim Stachel, członek Zarządu Regionu Bydgoskiego NSZZ „Solidarność”, wieloletni przewodniczący KZ NSZZ „S” Cuiavia OSM w Inowrocławiu, członek Krajowego Sekretariatu Przemysłu Spożywczego NSZZ „Solidarność”.

– Był to człowiek, który przez lata walczył ze swoim pracodawcą i wygrał dopiero po 6 latach w Sądzie Najwyższym. Był prawdziwym przyjacielem, szczerym, człowiekiem bardzo oddanym Związkowi. Brał udział w praktycznie wszystkich akcjach związkowych, które odbywały się, czy to w Bydgoszczy, czy w całym kraju. Był prawdziwym człowiekiem Solidarności, który solidarność pokazywał nie tylko w stosunku do związkowców ze swojego regionu, ale do wszystkich ludzi. Hieronim Stachel był symbolem bydgoskiej Solidarności. Był wytrwały w swoich dążeniach, nigdy nie odmawiał nikomu pomocy – mówi w rozmowie z Tysol.pl Sebastian Gawronek, zastępca przewodniczącego Zarządu Regionu Bydgoskiego NSZZ „Solidarność”.

Hieronim Stachel został odznaczony medalem Zasłużony dla Regionu Bydgoskiego. Miał 65 lat. Chorował na COVID-19.

www.tysol.pl