Podwyżki płac pracowników Velvet Care

• środa, 24 Marca 2021
  • Branże

Średnio o 4 proc. wzrosną od 1 kwietnia wynagrodzenia pracowników produkcyjnych w spółce Velvet Care w Kluczach, która jest jednym z największych wytwórców wyrobów higienicznych w Polsce. Związkowcy wynegocjowali też podwyżki dla osób zatrudnionych w administracji średnio o 1,8 proc.
Porozumienie płacowe zakładowe organizacje związkowe podpisały z pracodawcą 16 marca. Jak poinformował Adam Gdula, przewodniczący „Solidarności” w Velvet Care, o wysokości podwyżek dla poszczególnych pracowników zdecydują przełożeni na podstawie oceny rocznej. – Wiele firm walczy o przetrwanie na rynku lub o jakiekolwiek podwyżki, nam udało się wynegocjować średnio 4 proc. dla pracowników produkcyjnych, to nie jest mało. Podwyżkę dostanie każda osoba, która zostanie pozytywnie oceniona przez przełożonego – zaznacza przewodniczący zakładowej „S”.
Jak dodaje Gdula, obok podwyżek płac udało się też wynegocjować zwiększenie z 200 do 250 zł brutto dodatku za pracę w systemie czterobrygadowym. Przewodniczący zakładowej „S” podkreśla, że ze względu na trudną sytuację związaną z pandemią koronawirusa członkowie zarządu spółki i kadry menedżerskiej  zrezygnowali z podwyżek.
Velvet Care w Kluczach to jeden z największych producentów wyrobów higienicznych w Polsce. W fabryce produkowane są m.in. chusteczki higeiniczne, papier toaletowy i ręczniki papierowe. W firmie zatrudnionych jest ponad 700 osób, większość załogi stanowią pracownicy produkcyjni.
www.solidarnosckatowice.pl / ak