Piotr Duda, przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”, i jego zastępca Bartłomiej Mickiewicz kończą wizytę w Waszyngtonie. Przed wylotem do Polski odbyli jeszcze szereg spotkań.
Polsko-amerykańska współpraca
Aldona Woś, ambasador USA w Estonii, a następnie w Kanadzie, obecnie jest prezesem The Institute of World Politics, szkoły podyplomowej ds. bezpieczeństwa narodowego, wywiadu i spraw międzynarodowych, a także zasiada w zarządach Victims of Communism Memorial Foundation, Council of American Ambassadors i University of North Carolina Wilmington.
Podczas spotkania Piotr Duda przedstawił ambasador Woś plany Związku na najbliższe lata. Rozmawiano także o współpracy pomiędzy amerykańskimi podmiotami a Solidarnością.
Rozmowy o przyszłości
Przedstawiciele Solidarności gościli dziś także w siedzibie Fundacji i Instytutu Prezydenckiego Ronalda Reagana. Spotkali się tam z dr. Anthonym Eamesem, dyrektorem inicjatyw naukowych Fundacji, który odpowiada m.in. za programy stypendialne i badania związane ze spuścizną Ronalda Reagana.
Rozmowy toczyły się wokół historycznej roli prezydenta Reagana i Solidarności. Dotyczyły też przyszłości Polski i polsko-amerykańskiej współpracy.
Pod koniec wizyty w Waszyngtonie Piotr Duda spotkał się także z pastorem Lorenzem Sewellem, który podczas zaprzysiężenia Donalda Trumpa odmówił płomienną modlitwę, czym zjednał sobie chrześcijan nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale także na całym świecie.
Bogaty program wizyty przedstawicieli Solidarności
Przypomnijmy, przedstawiciele NSZZ „Solidarność” dotarli do stolicy Stanów Zjednoczonych w sobotę wieczorem polskiego czasu. Poza udziałem w poniedziałkowym zaprzysiężeniu Donalda Trumpa na prezydenta program ich kilkudniowej wizyty w Stanach Zjednoczonych zawierał szereg spotkań z przedstawicielami władz państwowych oraz organizacji pozarządowych.
źródło: tysol.pl