Szczecińska Solidarność organizuje protest w obronie miejsc pracy

• czwartek, 24 Października 2024
  • Regiony

Zachodniopomorska Solidarność zachęca do licznego udziału w pikiecie pod hasłem „Przyjdź, żebyś nie był następny”. Podczas protestu, związkowcy planują wręczyć Wojewodzie Zachodniopomorskiemu petycję do premiera Donalda Tuska.

Gdzie i kiedy?

W poniedziałek 28 października o godzinie 14:00, zachodniopomorska Solidarność organizuje pod Urzędem Wojewódzkim w Szczecinie protest w obronie miejsc pracy.

Związkowcy sprzeciwiają się likwidacji Cargotabor Zakład Napraw Taboru w Szczecinie, zagrożonej likwidacją Elektrowni Dolna Odra oraz Zakładów Chemicznych Police, a także redukcji zatrudnienia w Poczcie Polskiej.

Domagają się również poprawy warunków wynagradzania w Polskiej Żegludze Morskiej i Państwowej Straży Pożarnej.

Petycja do Premiera

Solidarność w czasie protestu zamierza złożyć na ręce wojewody zachodniopomorskiego Adama Rudawskiego petycję do premiera Donalda Tuska z żądaniem powstrzymania likwidacji miejsc pracy i poprawy sytuacji pracowników na Pomorzu Zachodnim.

CZYTAJ TAKŻE: Gdańscy Radni z KO usuną ulicę Lecha Kaczyńskiego? „S” i działacze opozycji antykomunistycznej protestują

CZYTAJ TAKŻE: „Chcemy pracować, nie głodować”. Pracownicy Huty Częstochowa demonstrowali w stolicy

źródło: solidarnosc.szczecin.pl