Święto Solidarności i Wolności. 16. Parada Motocyklowa przejedzie ulicami Poznania

• czwartek, 29 Sierpnia 2024
  • Regiony

Miłośnicy jednośladów wystartują z poznańskiego Parku im. Jana Pawła II (Łęgi Dębińskie) i spotkają się na mecie, którą przygotowano na terenie Scout Camp Poznań nad jeziorem Strzeszyńskim. Partnerem medialnym wydarzenia jest Tygodnik Solidarność.

Wielkopolska Solidarność zaprasza mieszkańców Poznania i okolic do wspólnego świętowania Dnia Solidarności i Wolności.

Obchody podpisania Porozumień Sierpniowych i powstania NSZZ „Solidarność” rozpoczną się Mszą Świętą o godzinie 10:00 w Kościele oo. Dominikanów. Po nabożeństwie zebrani udadzą się pod pomnik Poznańskiego Czerwca 1956 roku, gdzie nastąpi złożenie kwiatów.

Z kolei o godzinie 15:00 ulicami miasta po raz 16. przejedzie Parada Motocyklowa.

Miłośnicy jednośladów wystartują z Parku im. Jana Pawła II (Łęgi Dębińskie) i spotkają się na mecie, którą przygotowano na terenie Scout Camp Poznań nad jeziorem Strzeszyńskim. Tam na uczestników parady i wszystkich gości będzie czekał poczęstunek i rockowa muzyka. Rozdawane będą również tradycyjne pamiątkowe chusty z parady.

ZOBACZ TAKŻE: W Dębkach odbyły się uroczystości związane z 40. rocznicą śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki