Sukces Solidarności! Przywrócono do pracy działacza związkowego

• poniedziałek, 22 Lipca 2024
  • Regiony

Sąd Rejonowy w Ełku przywrócił do pracy Teresę Stankiewicz, działającą w Organizacji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” przy Wojskowym Szpitalu Klinicznym i przewodniczącą koła „S” w MOPS w Ełku. Wyrok jest nieprawomocny.

Pani Teresa Stankiewicz straciła pracę 27 listopada 2023 roku. 24 czerwca tego roku Sąd Rejonowy w Ełku przywrócił ją do pracy. Jednocześnie zasądził od pracodawcy wypłacenie jej wynagrodzenia za czas pozostawania bez pracy.

Prawnik Regionu wystąpił o uzasadnienie wyroku

„Oto kolejny dowód na to, że wzmocnienie ochrony związkowej, wynegocjowane z poprzednim Rządem działa. Koleżanka z Organizacji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” przy Wojskowym Szpitalu Klinicznym w Ełku została przywrócona do pracy, wyrokiem I instancji sądu. Prawnik Zarządu Regionu wystąpił o uzasadnienie wyroku. Czekamy na to, czy pracodawca, którym jest Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej odwoła się od wyroku” – przekazali związkowcy z regionu Warmińsko-Mazurskiego.

CZYTAJ TAKŻE: Rząd nakłada nowy podatek na KGHM Polska Miedź SA? Solidarność jest przeciw

źródło: NSZZ „S” Region Warmińsko-Mazurski