Rokowania w sporach zbiorowych w legnickim MOPS i DPS nadal bez rozwiązania

• piątek, 12 Lipca 2024
  • Regiony

fot. NSZZ "S" Region Zagłębie Miedziowe

10 lipca w Urzędzie Miasta Legnicy odbyło się kolejne spotkanie stron w ramach rokowań dotyczących sporów zbiorowych w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej (MOPS) i Domu Pomocy Społecznej (DPS).

Spotkanie nie przyniosło rozwiązania, ale strony wyraziły nadzieję na realną poprawę warunków pracy i płacy. Kolejne rozmowy zaplanowano na 6 sierpnia br.

W sporach zbiorowych w legnickim MOPS i DPS chodzi przede wszystkim o poprawę warunków pracy oraz wynagrodzeń pracowników tych placówek. Pracownicy domagają się zwiększenia pensji, lepszych warunków pracy, a także bardziej efektywnego dialogu z władzami miasta.

Strony spotkania

Związkowcy: Bartosz Budziak – przewodniczący Zarządu Regionu Zagłębie Miedziowe NSZZ „Solidarność”, Aneta Mazur – przewodnicząca Komisji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” w MOPS w Legnicy oraz członkowie Komisji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność”

Organ Prowadzący: Maciej Kupaj – prezydent miasta Legnicy, Aleksandra Krzeszewska – zastępca prezydenta miasta Legnicy oraz Grzegorz Żądło dyrektor Wydziału Zdrowia Urzędu Miasta Legnicy

Pracodawcy: Iwona Roicka – zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Joanna Brandt-Rożek – dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Legnicy

Przedstawiono stanowiska obu stron

Spotkanie miało na celu przedstawienie stanowisk obu stron oraz poszukiwanie porozumienia. Mimo braku konkretnych rozwiązań, obie strony wyraziły nadzieję na kontynuowanie dialogu. Związkowcy MOPS i DPS liczą, że deklaracje prezydenta Legnicy o gotowości do dialogu oraz zrozumienia ich oczekiwań przełożą się na realne działania poprawiające ich sytuację zawodową.