W Urzędzie Miasta w Hrubieszowie powstała Solidarność

• piątek, 12 Lipca 2024
  • Rozwój Związku

fot. FB "Solidarność" Lublin

W kwietniu tego roku ponad 20 pracowników Urzędu Miasta w Hrubieszowie postanowiło zorganizować się w związku zawodowym. Wybrali Solidarność i rozpoczęli działalność, której celem jest reprezentacja pracowników wobec pracodawcy.

Chociaż funkcjonują dopiero 3 miesiące, udało się im wykonać pierwszy krok w negocjacjach płacowych.

Czekają na spotkanie z pracodawcą

Czekają też na termin spotkania z pracodawcą. Na pytanie, co uznaliby za swój sukces, przewodnicząca odpowiada, że chcieliby oczywiście podpisać porozumienie o podwyżkach, a poza tym byliby zadowoleni z ujednolicenia warunków pracy. W chwili obecnej zatrudnieni w urzędzie miasta pracują w różnych budynkach, których standard znacznie się różni. A chcieliby, by było jednakowo i lepiej dla wszystkich.