Po dwóch latach zakończył się wielozakładowy spór zbiorowy na tle płacowym pomiędzy prezydentem Zielonej Góry a związkiem zawodowym Solidarność. Dotyczył on sześciu podmiotów: Urzędu Miasta, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej i trzech żłobków.
Porozumienie „w samo południe”
Przedstawiciele Komisji Zakładowych, Międzyzakładowych i zielonogórskiej Solidarności podpisali 25 czerwca, „w samo południe” porozumienie z prezydentem miasta Marcinem Pabierowskim, które uregulowało różnice płacowe powstałe po jednostronnym wprowadzeniu podwyżek płac w różnej wysokości przez poprzedniego włodarza miasta.
– W wyniku porozumienia zostaną wyrównane zaległości, bo pracownicy pozostałych miejskich spółek przez ostatnie dwa lata otrzymywali wyższe wynagrodzenia niż wspomniani pracownicy sześciu miejskich jednostek. Te zaległości wypłacimy dzięki zwiększeniu płacy zasadniczej i w formie nagród. To koniec upokorzeń, wszyscy pracownicy będą teraz traktowani równo – podkreślił wiceprezydent Zielonej Góry Marek Kamiński.
Podziękowania za prowadzenie konsekwentnego dialogu społecznego z Solidarnością i wypracowanie porozumienia złożył na ręce swojego zastępcy prezydent miasta.
Z kolei członek Prezydium Regionu i przewodniczący „S” w zielonogórskim Urzędzie Miasta Rafał Jaworski wraz z przewodniczącym Zarządu Regionu Bogusławem Motowidełko podziękowali pracownikom za cierpliwość, wsparcie i wytrwałość, którymi wykazali się w ciągu ostatnich dwóch lat trwania sporu zbiorowego.
ZOBACZ TAKŻE: Z Łodzi wystartował 35. Międzynarodowy Wyścig Kolarski Solidarności i Olimpijczyków
ZOBACZ TAKŻE: Rada Dialogu Społecznego. Piotr Duda: Znów zamrożono emerytury stażowe
źródło: tysol.pl / Region Zielonogórski