Związkowiec z Podbeskidzia odznaczony przez Prezydenta

• poniedziałek, 24 Czerwca 2024
  • Regiony

fot. Region Podbeskidzie NSZZ "Solidarność"

Prezydent Andrzej Duda nadał odznaczenia państwowe za propagowanie idei honorowego krwiodawstwa oraz za działalność opozycyjną.

Odznaczenia w imieniu Głowy Państwa wręczał prezydencki minister Andrzej Dera. W czasie uroczystości, która odbyła się 14 czerwca w Rezydencji Belweder w Warszawie, przyznano także 11 Medali Stulecia Odzyskanej Niepodległości.

Odznaczenie dla związkowca z „S”

Za wybitne zasługi w działalności na rzecz przemian demokratycznych w Polsce, Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski odznaczony został Artur Kasprzykowski z Regionu Podbeskidzie.

W 2014 roku związkowiec został również uhonorowany Krzyżem Wolności i Solidarności.

ZOBACZ TAKŻE: „Bez Was nie byłoby wolnej Polski”. Obchody 48. rocznicy wydarzeń Czerwca ’76 w Ursusie