Będzie pikieta „S” pod siedzibą PKP Cargo. „Razem wyraźmy swój sprzeciw”

• środa, 12 Czerwca 2024
  • Branże

fot. Pixabay

Sekcja Zawodowa Grupy PKP Cargo przekazała, że 19 czerwca w godzinach 11–13 przed siedzibą państwowego przewoźnika w Warszawie przy ul. Grójeckiej 17 odbędzie się pikieta protestacyjna.

„Razem wyraźmy swój sprzeciw”

Związkowcy chcą wyrazić swoje niezadowolenie z powodu decyzji Zarządu PKP Cargo, który zdecydował o wysłaniu do 30 procent załogi na przymusowe wolne. Nieświadczenie pracy może potrwać nawet do 1 roku. Powodem są kłopoty finansowe państwowego przewoźnika.

Kierowanie pracowników na 12-miesięczne nieświadczenie pracy doprowadzi do wykluczenia zawodowego, społecznego i ubóstwa tysięcy rodzin kolejarskich – napisał Henryk Grymel, zastępca przewodniczącego Rady Sekcji Zawodowej NSZZ „Solidarność” Grupy PKP Cargo, apelując o liczny udział wszystkich pracowników w pikiecie. – Razem wyraźmy swój sprzeciw – dodał związkowiec.