Będzie protest przed bramą Walcowni Rur Andrzej

• piątek, 24 Maja 2024
  • Branże

Akcję protestacyjną zorganizują związkowcy z NSZZ „Solidarność”.

„Zrobimy wszystko co możliwe w obronie naszych miejsc pracy”

Niedawno spółka Alchemia podjęła decyzję o rozpoczęciu procesu likwidacji zakładu Walcownia Rur Andrzej w Zawadzkiem. Pracę mają stracić wszyscy zatrudnieni, łącznie 435 pracowników. Powodem wygaszenia produkcji mają być rosnące koszty i przestarzała technologia produkcyjna.

Przewodniczący Zarządu Regionu Śląsk-Opolski NSZZ „Solidarność” Dariusz Brzęczek poinformował, że 4 czerwca o godzinie 12 pod bramą główną huty przy ul. Opolskiej odbędzie się duża pikieta związkowców połączona z blokowaniem ruchu.

– Liczymy na uczestnictwo wszystkich, którzy nie zgadzają się na likwidację Walcowni Rur Andrzej. Na miejscu pojawią się nie tylko pracownicy, ale także związkowcy z innych części kraju. Zrobimy wszystko co możliwe w obronie naszych miejsc pracy – zapowiedział przewodniczący Brzęczek cytowany przez portal nto.pl.

Przed protestem zaplanowano również konferencję prasową, na której omówione zostaną problemy w całej branży hutniczej. Związkowcy chcą także wziąć udział w nadzwyczajnym posiedzeniu Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego połączonym z Wojewódzką Radą Rynku Pracy.