Związkowcy wynegocjowali premie dla załogi Polskiej Grupy Górniczej

• piątek, 17 Maja 2024
  • Branże

Przedstawiciele dwunastu central związkowych działających w Polskiej Grupie Górniczej podpisali porozumienie z zarządem spółki dotyczące wypłaty dwóch premii jednorazowych dla załogi.

Pierwszą „jednorazówkę” otrzymają osoby zatrudnione w PGG według stanu z 31 maja 2024 roku, drugą – zatrudnieni na dzień 30 września bieżącego roku.

Uzgodniono, że w przypadku obydwu świadczeń pracownicy zatrudnieni pod ziemią otrzymają kwotę 2600 zł brutto, pracownicy zatrudnieni na powierzchni (z wyjątkiem pracowników administracyjno-biurowych) – 2100 zł brutto, a pracownicy administracyjno-biurowi – 1600 zł brutto.

Terminy wypłat

Wypłata pierwszej premii ma nastąpić najpóźniej 10 lipca, a ostateczny termin realizacji drugiej wyznaczono na 8 listopada.

Osobom zatrudnionym w niepełnym wymiarze czasu przysługiwać będzie kwota proporcjonalna do tego wymiaru, a pracownicy zatrudnieni między 1 stycznia a 31 maja i między 1 lipca a 30 września otrzymają premie w wysokości proporcjonalnej do okresu zatrudnienia.

Pierwsze świadczenie ulegnie obniżeniu o 1/104 za każdy dzień przebywania na urlopie bezpłatnym i urlopie wychowawczym od 1 stycznia do 31 maja. W przypadku drugiego – obniżka wyniesie 1/65 za każdy dzień urlopowy od 1 lipca do 30 września.

Co istotne, wartość „jednorazówek” nie stanie się częścią podstawy służącej do wyliczania wysokości nagrody barbórkowej, dodatkowej nagrody rocznej („czternastki”) oraz nagrody jubileuszowej.

W osobnym paragrafie strony porozumienia zobowiązały się do kontynuacji prac nad jednolitym regulaminem wynagradzania PGG SA z zamiarem jego wdrożenia od 1 stycznia 2025 roku.

ZOBACZ TAKŻE: Piotr Duda zachęca do składania podpisów pod wnioskiem o referendum ws. Zielonego Ładu

ZOBACZ TAKŻE: Szef handlowej „S”: Zielony Ład to niesamowite obciążenie dla krajów Europy Środkowo-Wschodniej

źródło: solidarnoscgornicza.org.pl