Solidarność w petycji do szefowej KE: Zielony Ład to eksperyment na obywatelach UE

• piątek, 10 Maja 2024
  • Zagranica

Ursula von der Leyen. fot P.Machnica

„Europejski Zielony Ład jest więc w naszych oczach eksperymentem, który przeprowadza się na wszystkich obywatelach Unii Europejskiej. Jest utopią, którą wprowadza się według uznania unijnych urzędników, a która sprawi, że znów – tak jak kilkadziesiąt lat temu – odbierane nam będą podstawowe prawa – własności, bezpieczeństwa, niezależności” – napisali związkowcy w petycji do Ursuli von der Leyen.

Tutaj zobacz galerię zdjęć!
Więcej informacji nt. Zielonego Ładu i Karta Referendalna na stronie: www.preczzzielonymladem.pl

Miliardowe wydatki

„Unijne instytucje od pewnego czasu przekonują, że cała Europa musi stawić czoło nowemu wyzwaniu – walce o czyste środowisko, o lepszy klimat. To oczywiście ważne cele. Wszyscy chcemy, by planeta, na której żyjemy, była zdrowa i czysta. Brukselskie instytucje jednak przekonują, że jedyny środek, by to osiągnąć, to miliardowe wydatki. Wydatki, które muszą ponieść w większym stopniu niż kraje «starej piętnastki» właśnie Polska i inne «nowe» państwa członkowskie. Wydatki, które należy ponieść, nie zważając na sytuację na świecie, na to, że emisja szkodliwych substancji, która zostanie ograniczona w Europie, prawdopodobnie proporcjonalnie zwiększy się w innych częściach świata, że poza Europą nikt nie myśli o tym, by ryzykować swój rozwój kosztem «zielonych» celów” – czytamy w liście.

„Wreszcie polityka klimatyczna jest wprowadzana bez względu na pandemię czy wojnę na Ukrainie, które dobitnie pokazały, że nasze główne cele i wysiłki powinny iść w inną stronę – w stronę zapewnienia naszym obywatelom bezpieczeństwa zarówno militarnego, jak i energetycznego oraz ekonomicznego” – dodali.

Zielony Ład to eksperyment i utopia

Związkowcy przypominają w piśmie, że unijne przepisy dotyczące polityki klimatycznej uderzą po kieszeni wszystkich obywateli, a wielu z nich utraci pracę i wpadnie w ubóstwo energetyczne.

„Europejski Zielony Ład jest więc w naszych oczach eksperymentem, który przeprowadza się na wszystkich obywatelach Unii Europejskiej. Jest utopią, którą wprowadza się według uznania unijnych urzędników, a która sprawi, że znów – tak jak kilkadziesiąt lat temu – odbierane nam będą podstawowe prawa – własności, bezpieczeństwa, niezależności” – wskazali członkowie pracowniczej i rolniczej Solidarności.

Zapaść gospodarcza

Zaapelowali również bezpośrednio do Ursuli von der Leyen, by ta „wychyliła się z okna swojego brukselskiego biura” i zobaczyła, co dzieje się na ulicach europejskich ulic, w tym Warszawy.

„Zwracamy się więc do Pani Przewodniczącej o głęboką rewizję rozwiązań zawartych w Europejskim Zielonym Ładzie, które jeśli zostaną wdrożone w obecnym kształcie, doprowadzą do zapaści wielu gospodarek Europy Środkowo-Wschodniej, a w konsekwencji do upadku gospodarczego całej Europy” – napisano w liście wystosowanym przez przewodniczącego NSZZ „S” Piotra Dudę i przewodniczącego NSZZ RI „S” Tomasza Obszańskiego.

ZOBACZ TAKŻE: Piotr Duda: Ogłaszamy pospolite ruszenie. Zbieramy podpisy pod referendum ws. Zielonego Ładu

– Niezwłocznie przekażę to do moich przełożonych, włączając w to panią przewodniczącą. Chciałem tylko powiedzieć, że państwa głos był i jest słyszany w Brukseli – poinformował p.o. dyrektor Przedstawicielstwa KE w Polsce Bartłomiej Balcerzyk, który odebrał od związkowców petycję.

źródło: tysol.pl