Szymon Hołownia: Przewodniczący Duda mówił w sposób bardzo racjonalny i zbieżny z moim poglądem

• piątek, 10 Maja 2024
  • Regiony

Spotkanie delegacji Solidarności i Solidarności RI z marszałkiem Szymonem Hołownią / fot. tysol.pl

– Przewodniczący Solidarności Piotr Duda w racjonalny sposób mówił, że chociaż wszyscy mamy świadomość zmian klimatycznych, to nie zgadzamy się na sposób, w jaki na te zmiany się reaguje – powiedział marszałek Sejmu Szymon Hołownia po dzisiejszym spotkaniu z delegacją NSZZ „Solidarność” i NSZZ RI „Solidarność”.

Tutaj zobacz galerię zdjęć!
Więcej informacji nt. Zielonego Ładu i Karta Referendalna na stronie: www.preczzzielonymladem.pl

Podczas dzisiejszej demonstracji przeciwko Zielonemu Ładowi zorganizowanej przez Solidarność i Solidarność Rolników Indywidualnych delegacja protestujących spotkała się w Sejmie z marszałkiem Symonem Hołownią.

„Nie rozwiązaliśmy wszystkich problemów, ale poruszyliśmy wiele wątków”

– Oczywiście nie rozwiązaliśmy wszystkich problemów, ale poruszyliśmy wiele wątków. Przewodniczący Duda w bardzo racjonalny sposób i zbieżny z moim poglądem mówił o tym, jak wszyscy mamy świadomość zmian zachodzących w świecie, zmian klimatycznych, wyzwań, które te zmiany generują, natomiast nie zgadzamy się na sposób w jaki na te zmiany się reaguje – powiedział po spotkaniu marszałek Hołownia.

– Rozmawialiśmy o projekcie emerytur stażowych, który jest w komisjach oraz pomyśle o referendum. Tutaj zaczęli działania, które skończą się tym, że prawdopodobnie wniosek o referendum do Sejmu trafi – powiedział.

Podczas spotkania delegaci przekazali marszałkowi Hołowni petycję, w której opisali swoje stanowisko wobec obecnej polityki klimatycznej Unii Europejskiej oraz zaapelowali do niego o poparcie ich stanowiska.

Demonstracja przeciwko Zielonemu Ładowi

Przypomnijmy, dziś w Warszawie odbyła się demonstracja przeciwko Zielonemu Ładowi zorganizowana przez NSZZ „Solidarność” i NSZZ RI „Solidarność”. Podczas niej zebrano 150 tys. podpisów pod wnioskiem o referendum ogólnokrajowym dotyczącym Zielonego Ładu.

CZYTAJ TAKŻE: Piotr Duda do Premiera: Panie Donaldzie, 1:0 dla Solidarności!

źródło: TVP Info