Małopolska Solidarność: Integracja „przy pączku” i bal karnawałowy

• czwartek, 15 Lutego 2024
  • Regiony

fot. Region Małopolski NSZZ "Solidarność"

W ubiegłym tygodniu związkowcy z Małopolski integrowali się na dwóch spotkaniach: w restauracji „Tarasowa” w Gorlicach oraz na balu karnawałowym w Łopusznej.

Integracja w Gorlicach

Pierwsze spotkanie integracyjne w gorlickiej restauracji „Tarasowa” odbyło się 9 lutego z inicjatywy wiceprzewodniczącego małopolskiej Solidarności Krzysztofa Kotowicza. Wzięło w nim udział prawie 100 osób, a byli to przedstawicieli różnych organizacji zakładowych powiatu gorlickiego.

Obecni byli także: przewodniczący Zarządu Regionu Małopolskiego Tomasz Zaborowski, radna Sejmiku Województwa Małopolskiego Jadwiga Wójtowicz, proboszcz Bazyliki Mniejszej w Gorlicach ks. Stanisław Ruszel, radca prawny Regionu Małopolskiego Justyna Franczyk-Filipek.

W trakcie spotkania przewodniczący Zaborowski mówił o obecnej sytuacji w kraju, a zwłaszcza ogólnopolskim proteście rolników. Zapowiedział, że szykują się również protesty w branży górniczej i energetycznej.

Kilka słów do obecnych skierował również ksiądz Stanisław Ruszel. Duchowny podziękował, że Związek solidarnie występuje z Chrystusem, walczy o dobre imię Papieża Jana Pawła II, wspiera się nawzajem w zakładach pracy, a głos Solidarności jest głośny i słyszalny. Życzył też wytrwałości i odwagi w codziennej działalności.

Krzysztof Kotowicz i Tomasz Zaborowski w ramach podziękowania za dobrą współpracę i wspieranie Solidarności wręczyli księdzu Ruszelowi symboliczny prezent „Anioła Solidarności”.

Zamykając część wystąpień, Krzysztof  Kotowicz przypomniał, że Komisja Krajowa ogłosiła rok 2024 rokiem księdza Jerzego Popiełuszki w związku z 40 rocznicą jego męczeńskiej śmierci. Na tę okoliczność Gorlicka Solidarność we współpracy z księdzem Ruszelem zamierza ufundować nową tablicę upamiętniającą patrona naszego Związku.

Po wystąpieniach uczestnicy spotkania integrując się, prowadzili szerokie dyskusje na różne tematy przy pączku i kawie. Oprawę muzyczną zapewnili Julia Król i Paweł Bek.

Bal w Łopusznej

Kolejnego dnia, 10 lutego, członkowie NSZZ „Solidarność” Oddziału w Nowym Targu spotkali się na balu karnawałowo-charytatywnym w Łopusznej.

Goście w barwnych kostiumach bawili się do późnej nocy, a atmosfera balu sprzyjała integracji środowiska związkowego na Podhalu. Rozegrano konkurs na najpiękniejszy strój balowy i zasugerowano, by podobne bale organizowane były w przyszłości także w innych oddziałach Regionu Małopolskiego „Solidarności”.

Zabawa połączona była ze zbiórką środków finansowych dla jednego z członków Związku, który będąc jedynym żywicielem rodziny z trójką dzieci, stracił ostatnio zatrudnienie.

Źródło: solidarnosc.krakow.pl / tysol.pl