Msza Święta za Ojczyznę na Rakowie. Częstochowska Solidarność trwa na modlitwie niezmiennie od 40 lat

• poniedziałek, 12 Lutego 2024
  • Regiony

/ fot. Region Częstochowski NSZZ "Solidarność"

W niedzielę 11 lutego w Sanktuarium Św. Józefa na Rakowie została odprawiona tradycyjna, comiesięczna Msza Święta w intencji Ojczyzny. Częstochowskie nabożeństwo odbywa się nieprzerwanie od 40 lat.

Region Częstochowski reprezentował przewodniczący Zarządu Regionu Jacek Strączyński wraz z zastępcami: Dorotą Kaczmarek i Stanisławem Kołodziejczykiem. Obecne były również poczty sztandarowe Regionu, Regionalnej Sekcji Emerytów i Rencistów, organizacji związkowej Huty Częstochowa oraz Stowarzyszenia Więzionych, Internowanych i Represjonowanych WIR.

40 lat tradycji

Przypomnijmy, że pierwszą Mszę św. za Ojczyznę na Rakowie odprawił w 1984 r. śp. ks. Zenon Raczyński, pierwszy kapelan częstochowskiej Solidarności. Od tego czasu odbywa się ona nieprzerwanie w każdą drugą niedzielę miesiąca o godz. 12.00.

Na kolejną Mszę, która odbędzie się 10 marca, gorąco zapraszają wszystkich członków Związku i sympatyków przewodniczący Jacek Strączyński, ks. kapelan Ryszard Umański oraz proboszcz Sanktuarium ks. Marek Kundzicz.

Źródło: Region Częstochowski NSZZ „S”