Zbigniew Koban nowym przewodniczącym Zarządu Regionu Elbląskiego NSZZ „S”

• poniedziałek, 12 Lutego 2024
  • Regiony

10 lutego nowego przewodniczącego wybrali delegaci obradującego nadzwyczajnego Walnego Zebrania Delegatów Regionu Elbląskiego NSZZ „S’.

Zbigniew Koban uzyskał 84 na 84 ważnych głosów obecnych na spotkaniu delegatów.

Grzegorz Adamowicz zrezygnował

Przez ostatnie miesiące nowy przewodniczący pełnił obowiązki szefa Zarządu Regionu Elbląskiego NSZZ „Solidarność”, po tym, gdy dotychczasowy przewodniczący ZR Grzegorz Adamowicz zrezygnował z funkcji w związku z tym, że został wybrany do Prezydium Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”, obejmując funkcję zastępcy przewodniczącego KK NSZZ „S”.

Nadzieja na dobrą współpracę

Podczas dzisiejszego WZD delegaci wybrali także dwie nowe osoby w skład Zarządu Regionu.

W spotkaniu uczestniczył dotychczasowy przewodniczący Regionu Elbląskiego Grzegorz Adamowicz, który opowiedział o działaniach Związku na szczeblu krajowym. Krzysztof Dośla, przewodniczący ZR Gdańskiego NSZZ „S”, który także gościł na WZD, dziękował zaś dotychczasowemu przewodniczącemu i wyrażał nadzieję na dalszą dobrą współpracę pomiędzy zaprzyjaźnionymi Regionami.

Ewa Zydorek reprezentowała z kolei Krajową Komisję Wyborczą.

CZYTAJ TAKŻE: Krajowy Sekretariat Przemysłu Spożywczego NSZZ „S” zmienił nazwę

Źródło: tysol.pl