„S” w Powiatowym Urzędzie Pracy w Zielonej Górze protestuje

• poniedziałek, 05 Lutego 2024
  • Regiony

Protest pracowników PUP w Zielonej Górze / fot. NSZZ "S" Region Zielonogórski

Komisja Zakładowa NSZZ „Solidarność” działająca w Powiatowym Urzędzie Pracy w Zielonej Górze rozpoczęła dzisiaj akcję protestacyjną. Urząd ozdobiono flagami Solidarności i okolicznościowymi hasłami.

Bezpośrednią przyczyną protestu jest wstrzymanie przez prezydenta Zielonej Góry Janusza Kubickiego dotacji celowej na utrzymanie Powiatowego Urzędu Pracy w Zielonej Górze, co, zdaniem związkowców, może doprowadzić do znacznego ograniczenia działalności, a w efekcie do likwidacji miejsc pracy.

Region Zielonogórski „S” wpiera pracowników PUP

Rano z pracownikami spotkał się przewodniczący Zarządu Regionu Zielonogórskiego NSZZ „Solidarność” Bogusław Motowidełko, który zadeklarował udzielenie protestującym wszechstronnej pomocy i wsparcia. W rozmowie pracownicy potwierdzili swoją determinację i prowadzenie protestu w różnych formach, ze strajkiem włącznie.

Związkowcy wyrażają jednak nadzieję, że prezydent Zielonej Góry przekaże niezwłocznie fundusze, co, jak przekazują, „pozwoli uniknąć ostatecznych rozwiązań”.

Źródło: NSZZ „S” Region Zielonogórski / tysol.pl