W Chocimiu stanęła kapliczka Matki Bożej z Medjugorie

• poniedziałek, 05 Lutego 2024
  • Regiony

fot. screen YouTube / Tygodnik Prudnicki

W Chocimiu odsłonięto kapliczkę z figurą Matki Bożej z Medjugorie na pamiątkę ubiegłorocznej pielgrzymki, w której uczestniczyli pracownicy Stadniny Koni Prudnik.

Odsłonięcie kapliczki

Podczas uroczystości, które odbywały się 3 lutego, gwardian klasztoru franciszkanów w Prudniku-Lesie o. Dawid Zmuda dokonał poświęcenia kapliczki w obecności pracowników stadniny, a także: burmistrza Prudnika Grzegorza Zawiślaka, starosty prudnickiego Radosława Roszkowskiego, prezesa Stadniny Koni Prudnik Józefa Stępkowskiego i przewodniczącego Zarządu Regionu Śląska Opolskiego NSZZ „Solidarność” Dariusza Brzęczka, któremu towarzyszyły związkowe poczty sztandarowe z Prudnika, Głuchołazu i Opola.

– Związek zawodowy Solidarność powstał po protestach robotniczych porozumieniem z 31 sierpnia 1980 r. Treści, które wiele lat temu zostały wpisane do statutu, to wartości chrześcijańskie i społeczna nauka Kościoła, która miała przyświecać naszej działalności. Ten statut, ta preambuła, dziś zapisują się bardzo mocno w tą uroczystość, którą dzisiaj przeżywamy – mówił w czasie uroczystości przewodniczący Brzęczek.

Figurę Matki Bożej zakupił w Medjugorie Antoni Zadrożny, prokurent prudnickiej Stadniny Koni, w której niemal 100 procent pracowników należy do NSZZ „Solidarność”.

Po uroczystościach, uczestnicy wydarzenia udali się na wspólny poczęstunek przy ognisku.

ZOBACZ TAKŻE: Zielonogórska Solidarność manifestowała w obronie zwolnionych z Radia Zachód pracowników

ZOBACZ TAKŻE: „Papierowa amunicja”. W Bielsku-Białej można obejrzeć solidarnościową bibułę

Źródło: tysol.pl / terazprudnik.pl