Podkarpacka Solidarność modliła się o rychłą kanonizację swojego Patrona bł. ks. Markiewicza

• czwartek, 01 Lutego 2024
  • Regiony

W niedzielę 28 stycznia w Sanktuarium Św. Michała Archanioła i Bł. Bronisława Markiewicza w Miejscu Piastowym odbyła się uroczysta Msza Święta w intencji kanonizacji Patrona Regionu Podkarpacie NSZZ „Solidarność” bł. ks. Bronisława Markiewicza.

Zwyczajny niezwyczajny

Na nabożeństwie obecni byli związkowcy na czele z przewodniczącym podkarpackiej „S” Krzysztofem Falem i zastępcami: Lucjanem Fejklem, Markiem Jurczakiem i Pawłem Pietruszą. Uroczystość uświetniły poczty sztandarowe Solidarności: Regionu Podkarpacie (Zbigniew Pelczar, Dariusz Szczepanik i Zbigniew Kłos) oraz BWI Poland Technologies Krosno (Wiesław Kozubek, Tomasz Marosz i Łukasz Zajdel).

– Był taki program w telewizji pt. „Zwyczajni niezwyczajni” pokazujący bohaterów, którzy spontanicznie ruszyli na ratunek, czy dokonali innych bohaterskich czynów. Gdyby popatrzeć na dzieła bł. ks. Bronisława, to można powiedzieć, że Jego posługa to były dzieła zwyczajne, a jednak nadzwyczajne, które przetrwały trudne czasy dla Ojczyzny i Zgromadzenia, pięknie się rozwijając – mówił w czasie Mszy Świętej ks. Marcin Kałwik.

Służba realizowana przez Związek na rzecz pracowników ma wiele wspólnego z tym, co robił bł. ks. Bronisław Markiewicz dla tych najmniejszych, stąd przed laty Region Podkarpacki NSZZ „S” wystąpił do Metropolity Przemyskiego Ks. Abpa Józefa Michalika, za pośrednictwem Ojca Generała Zgromadzenia ks. Kazimierza Radzika, o ustanowienie bł. ks. Bronisława Markiewicza Patronem Regionu Podkarpacie NSZZ „Solidarność” i tak się stało.

Co roku, podczas modlitewnego wspomnienia bł. ks. Bronisława Markiewicza, Region stara się uczestniczyć w modlitwie o rychłą kanonizację.

ZOBACZ TAKŻE: Nie żyje ksiądz prałat Zbigniew Bąkowski, honorowy członek NSZZ „S” Regionu Śląska Opolskiego

ZOBACZ TAKŻE: Szef podlaskiej „S” w 35. rocznicę śmierci ks. Suchowolca: Wierzę, że w końcu poznamy sprawców tego morderstwa

Źródło: solidarnosc.org.pl/krosno