Skandal w Radio Zachód. Zielonogórska Solidarność szykuje protest w obronie zwolnionych pracowników

• poniedziałek, 29 Stycznia 2024
  • Regiony

Manifestacja zielonogórskiej Solidarności - zdjęcie poglądowe / fot. NSZZ "S" Region Zielonogórski

2 lutego odbędzie się przed Radiem Zachód protest w obronie zwolnionych wczoraj pracowników Radia, działających w zakładowej Solidarności.

Przypomnijmy, wczoraj wypowiedzenia z pracy otrzymali pracownicy Radia Zachód i jednocześnie członkowie i działacze zakładowej Solidarności: Łukasz Brodzik, przewodniczący KZ NSZZ „S”, Marek Poniedziałek członek KZ NSZZ „S” i Adam Ruszczyński.

Dodatrliśmy do pisma, jakie otrzymał Łukasz Brodzik. Czytamy w nim, że podstawą rozwiązania umowy jest po pierwsze likwidacja Spółki „Polskie Radio – Regionalna Rozgłośnia w Zielonej Górze „Radio Zachód”, po drugie zaś „nienależyte wykonywanie powierzonych (…) obowiązków pracowniczych”, czyli, jak napisano, nie dochowanie należytych standardów, wśród których pracodawca wymienił m.in. pluralizm, bezstronność, wyważenie i niezależność przy wykonywaniu usług informacyjnych.

„Czystka personalna”

– Proces likwidacji i postawione zarzuty w uzasadnieniu do wypowiedzenia umowy o pracę w naszej ocenie wykorzystywane są do zwykłej czystki personalnej

– skomentował sprawę przewodniczący zielonogórskiej Solidarności Bogusław Motowidełko.

– Od dzisiaj Region Zielonogórski NSZZ Solidarność podejmuje wszelkie czynności prawne organizacyjne i ptotestacyjne w obronie Łukasza Brodzika, który jest Przewodniczącym Komisji Zakładowej NSZZ Solidarność w Radio Zachód

– dodał Bogusław Motowidełko.

Protest

Teraz przewodniczący zielonogórskiej Solidarności poinformował, że Związek szykuje protest w obronie zwolnionych pracowników. „W obronie naszych kolegów, Wolnych Mediów , Wolnej Polski zwołujemy Protest Wolnych Polaków na dzień 2 lutego 2024r. godz.15 przy Radio Zachód ul. Kukułcza nr 1 w Zielonej Górze” – przekazał.

CZYTAJ TAKŻE: Skandal w Radio Zachód. Tak znany dziennikarz pożegnał się ze słuchaczami

CZYTAJ TAKŻE: Zwolniono przewodniczącego „S” w Radiu Zachód

Źródło: tysol.pl