Prezydent spotkał się z członkami Rady Dialogu Społecznego

• piątek, 26 Stycznia 2024
  • Branże

Spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z członkami RDS / fot. Marek Borawski/KPRP

W czwartek Prezydent Andrzej Duda spotkał się z członkami Rady Dialogu Społecznego: Agnieszką Lenartowicz–Łysik, doradcą Prezydenta RP i przedstawicielem Prezydenta RP w RDS oraz Bartłomiejem Mickiewiczem, Zastępca Przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”.

W spotkaniu wziął też udział Zastępca Szefa Kancelarii Prezydenta RP Minister Piotr Ćwik. Tematem spotkania były perspektywy dialogu społecznego w Polsce, także w związku ze zmianami wewnątrz Rady.

„Działania rządu Donalda Tuska idą w niepokojącym kierunku”

Przypomnijmy, po spotkaniu Bartłomiej Mickiewicz tak komentował dzisiejsze wydarzenia związane z odwołaniem obecności ministrów w Pałacu Prezydenckim.

– To co dziś miało miejsce jest zupełnie niezrozumiałe

– powiedział.

– ⁠Rada Dialogu Społecznego została powołana w 2015 roku i od tej pory działa po to, by dialog społeczny w Polsce był na dobrym poziomie. Niezależnie od problemów, które po drodze spotykali partnerzy społeczni, RDS zawsze był miejscem, w którym można było przedstawić swoje stanowiska i dyskutować

– dodał Barłomiej Mickiewicz.

– Działania rządu Donalda Tuska idą w zupełnie innym, niepokojącym kierunku. Dialog społeczny w Polsce powinien działać przede wszystkim w interesie pracowników i pracodawców, a nie tylko władzy. Musimy mieć ciągłość dialogu i musimy rozmawiać, tak jak było do tej pory

– zaznaczył Bartłomiej Mickiewicz.

CZYTAJ TAKŻE: Piotr Duda do rządzących: Zastanówcie się

źródło: tysol.pl/prezydent.pl