Podwyżki dla pracowników Urzędu Miasta w Jastrzębiu-Zdroju

• wtorek, 09 Stycznia 2024
  • Branże

fot. pixabay.com

Wynagrodzenia zasadnicze zdecydowanej większości pracowników Urzędu Miasta w Jastrzębiu-Zdroju wzrosną o 650 zł brutto. Dzięki staraniom między innymi zakładowej Solidarności wyższe wypłaty wpłyną na konta załogi do 10 stycznia wraz z wynagrodzeniem za grudzień.

Trzy miesiące trwały negocjacje organizacji związkowych z pracodawcą. Ich finał przypadł na grudzień ubiegłego roku, kiedy zawarto porozumienie płacowe bez wszczynania sporu zbiorowego.

„Dopięliśmy swego”

Początkowo pracodawca proponował średnio 600 zł brutto podwyżki na pracownika. Ostatecznie związkowcy wynegocjowali 650 zł, jednak nie o tę drobną różnicę toczyły się negocjacje.

– Tutaj nie chodzi o te 50 zł różnicy, tylko o to, że pracodawca chciał, by o wysokości podwyżek dla poszczególnych osób decydowali naczelnicy wydziałów, co mogłoby doprowadzić do dużych dysproporcji. Jedna osoba mogła dostać np. 300 zł, inna 900 zł. Nam zależało na takich samych kwotach dla wszystkich pracowników na stanowiskach urzędniczych i dopięliśmy swego – mówi Katarzyna Guzy, przewodnicząca Solidarności w Urzędzie Miasta w Jastrzębiu-Zdroju.

Wynegocjowanie podwyżek w takiej samej wysokości dla pracowników na stanowiskach urzędniczych to nie jest jedyny sukces zakładowej Solidarności. Dzięki staraniom związkowców „trzynastka” za 2022 rok wypłacona została w pełnej wysokości, mimo że ze względu na zmianę terminu wypłaty wynagrodzeń miała ona zostać pomniejszona. Wprowadzono także korzystne zmiany do regulaminu Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych, takie jak coroczna wypłata tzw. wczasów pod gruszą i dofinansowanie do zakupionych przez pracowników biletów wstępu na imprezy kulturalne i sportowe.

W Urzędzie Miasta w Jastrzębiu-Zdroju zatrudnionych jest ok. 400 osób.

Źródło: solidarnosckatowice.pl