Przewodniczący „S” w Viessmann Technika Grzewcza ma pracować do czasu zakończenia sprawy. Sąd oddalił zażalenie firmy

• czwartek, 21 Grudnia 2023
  • Branże

Mariusz Kwietniowski / fot. NSZZ "S" Region Zagłębie Miedziowe

15 grudnia 2023 r. Sąd Okręgowy w Legnicy postanowił oddalić zażalenie firmy Viessmann Technika Grzewcza sp. z o.o. na decyzję sądu z dnia 10 października 2023 roku i zasądzić od strony pozwanej na rzecz powoda (Mariusza Kwietniowskiego) koszty zastępstwa procesowego w postępowaniu zażaleniowym.

Tym samym sąd prawomocnie orzekł, że działacz szczególnie chroniony w trybie ustawy o związkach zawodowych bez względu na argumentację pracodawcy zasługuje na ochronę polegającą na zabezpieczeniu roszczenia i nakazanie pracodawcy zatrudnienie przewodniczącego Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” w Viessmann Technika Grzewcza Sp. z o.o. w Legnicy do czasu prawomocnego zakończenia sprawy.

Zwolnienie Mariusza Kwietniowskiego

Przypomnijmy: 2 października 2023 r. Mariuszowi Kwietniowskiemu – przewodniczącemu Tymczasowej Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” w Viessmann Technika Grzewcza Sp. z o.o. w Legnicy – doręczona została decyzja o rozwiązaniu z nim bez wypowiedzenia umowy o pracę, co jest złamaniem ustawy o związkach zawodowych.

Na niejawnym posiedzeniu w dniu 10.10.2023 Sąd Rejonowy w Legnicy nakazał dalsze zatrudnienie Mariusza Kwietniowskiego przez Viessmann Technika Grzewcza Sp. z o.o. w Legnicy do czasu prawomocnego zakończenia postępowania. Na tę decyzję złożono zażalenie, które 15 grudnia zostało oddalone.

CZYTAJ TAKŻE: Przewodniczący „S” z Viessmanna wraca do pracy. To efekt zmian dotyczących ochrony działaczy związkowych.

Źródło: NSZZ „S” Region Zagłębie Miedziowe/tysol.pl