Podwyżki dla pracowników bytomskiego MOPR

• czwartek, 07 Grudnia 2023
  • Branże

/ pixabay.com

Pensje zasadnicze pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Bytomiu wzrosną w nowym roku o 600 zł brutto. To efekt starań organizacji związkowych, w tym NSZZ „Solidarność”, działających w Ośrodku.

Do porozumienia doszło 4 grudnia na spotkaniu związkowców z władzami Bytomia.

– Musimy dopracować szczegóły, ale ta kwota już się nie zmieni. Jesteśmy zadowoleni, pracownicy otrzymają kolejną podwyżkę, co pokazuje naszą skuteczność – skomentował Henryk Stawski, przewodniczący Solidarności w liczącej ok. 350 pracowników placówce, cytowany przez Śląsko-Dąbrowską „S”.

To nie koniec sporu zbiorowego

Spór zbiorowy trwa w bytomskim MOPR od października 2022 roku. Pod koniec czerwca br. około dwustu pracowników Ośrodka wzięło udział w proteście przed tamtejszym magistratem i przemaszerowało ulicami miasta z transparentami: „Pracujemy uczciwie, chcemy zarabiać godziwie” czy „Płaca niższa niż zasiłki”. Demonstranci domagali się wówczas 1000 zł brutto podwyżki. Tak szeroko zakrojona akcja skłoniła władze Bytomia do podjęcia rozmów i podpisania 28 lipca porozumienia płacowego. W wyniku rozmów ustalono, że pensje pracowników wzrosną o 760 zł brutto.

Grudniowa podwyżka nie kończy jednak sporu płacowego, bowiem w maju strony mają negocjować zwiększenie corocznego wskaźnika waloryzacji wynagrodzeń. Obecnie jest on na poziomie 2 procent.

Źródło: tysol.pl / rmf 24/ śląsko-dąbrowska solidarność