We Wrocławiu coraz bliżej porozumienia

• środa, 06 Grudnia 2023
  • Regiony

Spotkanie przedstawicieli samorządu i związków zawodowych we Wrocławiu / fot. NSZZ "S" Region Dolny Śląsk

Uzgodnienie ostatecznej treści porozumienia o podwyżkach było tematem spotkania pomiędzy przedstawicielami prezydenta Wrocławia, a związkowcami.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele prezydenta Wrocławia, tj. sekretarz Włodzimierz Patalas i skarbnik Marcin Urban, oraz przedstawiciele międzyzakładowych i zakładowych organizacji związkowych działających w jednostkach podległych prezydentowi oraz w spółkach miejskich, które zawarły porozumienie współpracy. Uczestnikiem spotkania był m.in. przewodniczący Regionu Dolny Śląsk Kazimierz Kimso.

Wszystko wskazuje na to, że na przełomie roku (prawdopodobnie w styczniu) obie strony podpiszą istotne dla pracowników samorządowych porozumienie.

Od kilku lat we Wrocławiu została wypracowana dobra praktyka, która zakłada coroczne spotkania z przedstawicielami Miasta Wrocławia, a także prezydentem podczas, których negocjowane są podwyżki i przedstawiane problemy pracowników. Efektem prowadzonego od lat dialogu, polegającego na wzajemnym zrozumieniu, są zawarte porozumienia płacowe.

Źródło: NSZZ „S” Region Dolny Śląsk