Podlaska Solidarność apeluje do Rady Miasta Białegostoku: Ogłośmy rok 2024 Rokiem Błogosławionego Ks. Jerzego Popiełuszki

• czwartek, 30 Listopada 2023
  • Regiony

fot. Wikipedia / Domena publiczna

Zarząd Regionu Podlaskiego NSZZ „Solidarność” zwrócił się 27 listopada z prośbą do Rady Miasta Białegostoku o ustanowienie roku 2024 Rokiem Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki.

W piśmie do przewodniczącego Rady Miasta Białegostoku Łukasza Prokoryma, związkowcy uzasadniali swój wniosek faktem, że w przyszłym roku przypada 40 rocznica męczeńskiej śmierci księdza Jerzego – kapelana Solidarności i „bohaterskiego księdza, który najpierw udzielał duchowego wsparcia rodzącej się na początku lat 80-tych Solidarności, a następnie niósł bezinteresowną pomoc ludziom krzywdzonym i represjonowanym przez komunistyczne władze, szczególnie w ciemną noc stanu wojennego”.

– Jego niezłomna postawa oraz ewangeliczne przesłanie „Zło dobrem zwyciężaj” i słynne Msze Święte za Ojczyznę podtrzymywały na duchu wielu Polaków zatroskanych losami naszej Ojczyzny. Za swoje zaangażowanie zapłacił cenę najwyższą – własne życie. Został porwany, a następnie torturowany i bestialsko zamordowany przez siepaczy komunistycznej bezpieki. Należy dziś jednoznacznie stwierdzić, że bez tej niezłomnej postawy Błogosławionego Księdza, nie byłoby dziś wolnej Polski, w której całe pokolenia mogą realizować swoje kariery i marzenia, mogą czerpać wzór do patriotycznych i szlachetnych postaw – napisali związkowcy z Solidarności.

Podkreślili przy tym, że mieszkańców Białostocczyzny napawa to szczególną dumą, gdyż ksiądz Jerzy był synem tej ziemi.

– Powinno to nas także skłaniać do tego, by tę wybitną postać uczcić w sposób szczególny poprzez ogłoszenie roku 2024 Rokiem Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki – zaapelowali.

Źródło: solidarnosc.org.pl/zr.podlaskiego