Waldemar Sopata, „S” w ZG Sobieski: Żadne słowa nie są w stanie wyrazić tego, co czujemy

• środa, 29 Listopada 2023
  • Regiony

ZG Sobieski / fot. M. Żegliński

– Odkąd jestem związany z kopalnią Sobieski, czyli od 1979 roku, nie przypominam sobie, aby wydarzył się wypadek, w którym uczestniczyłoby czterech górników. A co dopiero taki, w którym aż czterech poniosło śmierć – powiedział Waldemar Sopata, przewodniczący NSZZ „Solidarność” w Zakładzie Górniczym Sobieski, odnosząc się do wczorajszej tragedii.

Żadne słowa nie są w stanie wyrazić tego, co teraz czujemy. Odkąd jestem związany z kopalnią Sobieski, czyli od 1979 roku, nie przypominam sobie, aby wydarzył się wypadek, w którym uczestniczyłoby czterech górników. A co dopiero taki, w którym aż czterech poniosło śmierć. To jest prawdziwy dramat

– powiedział nam Waldemar Sopata, przewodniczący NSZZ „Solidarność” w Zakładzie Górniczym Sobieski.

Wyrazy współczucia i solidarności

W mediach społecznościowych Solidarność w ZG Sobieski przekazała kondolencje rodzinom ofiar.

W związku z ogromną tragedią, która miała miejsce w Naszym Zakładzie, chcielibyśmy przekazać Rodzinom Ofiar wyrazy głębokiego współczucia i solidarności w tym niewyobrażalnym bólu i cierpieniu

– napisano.

Tragiczny wypadek

We wtorek wieczorem na powierzchnię wydobyto cztery ofiary dzisiejszego wypadku w Zakładzie Górniczym Sobieski w Jaworznie. Ich śmierć potwierdziła już spółka Tauron Wydobycie. Dwie inne poszkodowane w wypadku osoby przebywają w szpitalu.

Źródło: tysol.pl