Tadeusz Majchrowicz pożegnał się ze współpracownikami z Komisji Krajowej NSZZ „S” w Gdańsku

• wtorek, 28 Listopada 2023
  • Regiony

„Dziś żegnaliśmy odchodzącego na emeryturę człowieka, którego zna chyba każdy związany z „Solidarnością”. Członek prezydium Komisji Krajowej i zastępca Przewodniczącego przez 13 ostatnich lat, przewodniczący zjazdów i spotkań związkowych, odpowiedzialny za struktury regionalne, szkolenia, rozwój” – przekazali po spotkaniu przyjaciele z Solidarności.

Tadeusz Majchrowicz przez ostatnie 13 lat był członkiem Prezydium Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” oraz zastępcą przewodniczącego KK NSZZ „S”.

Niezastąpiony

„Zagrzewał nas do akcji w czasie strajków i pikiet. Zaangażowany w sprawy międzynarodowe, zawsze służący związkową radą i pomocą, niezależnie od tego, czy prosił o nią przewodniczący regionu czy członek maleńkiej organizacji. „Ojciec chrzestny” Krajowej i Regionalnych Sekcji Młodych” – napisali współpracownicy Tadeusza Majchrowicza w mediach społecznościowych.

„Koleiny, powstałe na drodze między Gdańskiem a Krosnem to jego robota, pokonał ją przecież dziesiątki tysięcy razy. Zawsze uśmiechnięty, żartujący, kulturalny i życzliwy, z sercem na dłoni. Tadeusz Majchrowicz chociaż nie formalnie, zawsze będzie Pan częścią tego miejsca, tego związku i nas, którzy krócej lub dłużej mieli okazję z Panem pracować. Dziękujemy za te wszystkie lata!” – dodali.

Źródło: tysol.pl