Zaproszenie na obchody 20. rocznicy Strajku Głodowego Kolejarzy

• czwartek, 23 Listopada 2023
  • Branże

Krajowa Sekcja Kolejarzy NSZZ „Solidarność” zaprasza uczestników strajku głodowego do wzięcia udziału w obchodach XX rocznicy Ogólnopolskiego Strajku Głodowego Kolejarzy w obronie kolei i miejsc pracy 2003–2023.

Wydarzenie odbędzie się 12 grudnia o godzinie 12 w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym  CS Natura Tour przy ul. Edisona 2 w Warszawie.

Strajk głodowy w siedzibie Sekcji Krajowej Kolejarzy NSZZ „Solidarność” w Warszawie trwał 12 dni – od 8 do 20 grudnia 2003 roku. Jego przyczyną było niedotrzymanie przez stronę rządową ustaleń zawartych w porozumieniu z kolejarskimi związkami zawodowymi. Łącznie w 23 miejscach w całym kraju do protestu głodowego przyłączyło się 140 kolejarzy – głównie z NSZZ „Solidarność” oraz Związku Zawodowego Maszynistów. Decyzję o zakończeniu strajku podjęto po znowelizowaniu budżetu państwa na 2024 rok, gdzie zapisano kwotę 550 mln złotych na regionalne przewozy pasażerskie.

źródło: tysol.pl /wolnadroga.pl