„Empatia, charakter, siła, odpowiedzialność, poświęcenie”. Piotr Duda składa życzenia pracownikom socjalnym

• wtorek, 21 Listopada 2023
  • Kraj

Piotr Duda / fot. M. Żegliński

„Wszystkim pracownikom socjalnym, szczególnie członkom związku, dziękuję za to, co robicie i życzę cierpliwości, jeszcze więcej siły i empatii, współpracy ze strony podopiecznych i doceniania waszej pracy przez pozostałych” – przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych Piotr Duda. 21 listopada obchodzimy Dzień Pracownika Socjalnego.

„Empatia, charakter, siła, odpowiedzialność, poświęcenie. Z tymi słowami kojarzy się praca socjalna. Wykonujący ją ludzie na co dzień mają styczność ze skrajną biedą, niepełnosprawnością, niekiedy przestępczością, pracują w trudnych warunkach, w których ich podopiecznym przyszło żyć. Opiekują się drugim człowiekiem niezależnie od sytuacji, w której się znalazł. Niejednokrotnie problemy innych przeżywają jak swoje własne” – napisał Piotr Duda.

„Ich telefon nigdy nie milknie”

„Są w pracy 24/7, ich telefon nigdy nie milknie. Często przychodzi im używać siły fizycznej, szczególnie, kiedy zajmują się niepełnosprawnymi, ale to dzięki sile psychiki mogą oddzielać obowiązki służbowe od życia prywatnego. Jako pracownicy o ogromnej roli dla społeczeństwa, zarabiają stanowczo za mało. „S” nadal będzie starać się to zmienić”

zapewnił Przewodniczący.

– przekazał.

Dzień Pracownika Socjalnego

Dzień Pracownika Socjalnego to święto wszystkich pracowników służb społecznych, w szczególności pracowników socjalnych. Został wprowadzony na mocy ustawy o pomocy społecznej z dnia 29 listopada 1990 roku.

Źródło: tysol.pl