Nie żyje Janusz Sobieszczański, wieloletni Przewodniczący KSN NSZZ „S”

• poniedziałek, 20 Listopada 2023
  • Branże

/ fot. Krajowa Sekcja Nauki NSZZ "Solidarność"

Pan Janusz odszedł 16 listopada.

– Z głębokim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszego Przyjaciela i Kolegi
śp. Janusza Sobieszczańskiego. Janusz był człowiekiem o wielkim sercu, wielkiej kulturze, człowiekiem szlachetnym i niezwykle skromnym, a także serdecznym Kolegą i Przyjacielem – wspominają związkowcy z Krajowej Sekcji Nauki NSZZ „Solidarność”, dodając, że „do ostatnich chwil życia całym sercem był oddany pracy związkowej w Solidarności”.

„Zachowamy Cię w naszych sercach”

Janusz Sobieszczański w latach 1990 – 2010 był Przewodniczącym Krajowej Sekcji Nauki NSZZ „Solidarność”, a w latach 2010 – 2023 redaktorem naczelnym Wiadomości KSN.  Jako pracownik naukowy Politechniki Warszawskiej był zaangażowany w działalność NSZZ „Solidarność” od początku istnienia Związku na tej Uczelni. Pan Janusz odszedł 16 listopada.

– Drogi Januszu, mamy wiele bardzo dobrych wspomnień związanych z Tobą i zachowamy Cię na zawsze w naszych sercach i w pamięci. Wyrazy szczerego żalu i współczucia składamy Żonie Ewie – napisali Przyjaciele, Koleżanki i Koledzy z Krajowej Sekcji Nauki NSZZ „Solidarność”.

Źródło: Krajowa Sekcja Nauki / tysol.pl