Przewodniczący „S” w ZUK w Świdwinie przywrócony do pracy

• poniedziałek, 13 Listopada 2023
  • Regiony

fot. NSZZ Solidarność przy ZUK w Świdwinie - Facebook

– Odebraliśmy nasze postanowienia z Sądu Rejonowego w Białogardzie IV Wydział Pracy odnośnie nakazania Pracodawcy dalszego zatrudnienia nas do czasu prawomocnego zakończenia postępowania – poinformowali przewodniczący „S” w świdwińskim ZUK Tomasz Kruk i wiceprzewodnicząca Agata Gontarczuk na Facebooku.

10 maja br. Prezes Zakładu Usług Komunalnych w Świdwinie Artur Ziemba zwolnił z pracy przewodniczącego Komisji Zakładowej NSZZ “Solidarność” w świdwińskim ZUK Tomasza Kruka oraz jego zastępcę Agatę Gontarczuk.

Tomasz Kruk od pięciu lat zarządzał Cmentarzami Komunalnymi w Świdwinie, a także pełnił funkcję Społecznego Inspektora Pracy w ZUK.

Związkowcy podkreślali, że sumiennie wykonywali swoje obowiązki i byli dobrymi pracownikami, a decyzja pracodawcy była bezpodstawna.

W ubiegłym tygodniu, związkowcy poinformowali, że Sąd Rejonowy w Białogardzie przywrócił ich do pracy do czasu prawomocnego rozstrzygnięcia sprawy.

– Dziś odebraliśmy nasze postanowienia z Sądu Rejonowego w Białogardzie IV Wydział Pracy odnośnie nakazania Pracodawcy dalszego zatrudnienia nas do czasu prawomocnego zakończenia postępowania. Dziś też dostarczyliśmy ksera w/w pism Prezesowi Arturowi Ziemba oraz drugie pismo zgłaszając naszą natychmiastową gotowość do pracy na stanowiska z których zostaliśmy bezprawnie zwolnieni – przekazali związkowcy w mediach społecznościowych.

Przypominamy, że przywrócenie do pracy osób szczególnie chronionych do czasu prawomocnego zakończenia postępowania przez sąd, zostało wynegocjowane i wprowadzone do Kodeksu Postępowania Cywilnego dzięki staraniom NSZZ „Solidarność”.

źródło: tysol.pl