Akcja PanDa. Związkowcy planują nowe działania

• piątek, 10 Listopada 2023
  • Regiony

List wysłany w ramach akcji PanDa / fot. NSZZ "S" Region Zielonogórski

Akcja PanDa trwa już od ponad czterech miesięcy. Związkowcy jednak nie odpuszczają i planują na najbliższy czas kolejne działania.

Trwa akcja PanDa na terenie miasta Nowa Sól i powiatu nowosolskiego.

Kolejne działania

Podczas wczorajszego posiedzenia Prezydium Zarządu Region Zielonogórskiego NSZZ „Solidarność” i Regionalnego Sztabu Strajkowego Regionu Zielonogórskiego NSZZ „Solidarność” omówiono i podsumowano dotychczasowe działania i etapy negocjacji podejmowane w ostatnich miesiącach przez przedstawicieli Związku i negocjatorów w sprawie wzrostu płac na rok 2023 i 2024, w szeregu samorządach z terenu Regionu (Miasto i Powiat Nowa Sól, Miasto i Powiat Zielona Góra, Miasto i Powiat Świebodzin, Miasto i Powiat Żary).

Przyjęto ustalenia do realizacji w niektórych samorządach w szczególności w Mieście i Powiecie Nowa Sól.

Przedstawiciele Regionu zapowiadają, że podczas posiedzenia Komisji Krajowej w dniach 15–16 listopada 2023 roku, w gronie Przewodniczących ościennych Regionów, zostaną omówione ewentualne i możliwe wspólne działania w sprawie podwyżek płac na rzecz pracowników jednostek samorządowych.

Sami także planują kolejne działania.

Akcja PanDa

Przypomnijmy, społeczna i pracownicza akcja PanDa rozpoczęła się 27 czerwca konferencją prasową w siedzibie Regionu Zielonogórskiego NSZZ „Solidarność”. Związkowcy zrzeszeni w Solidarności prowadzą ją w jednostkach organizacyjnych samorządu miejskiego Nowej Soli i powiatu nowosolskiego. „Walczymy o godne warunki pracy i płacy” – informują związkowcy.

Czytaj również: Akcja PanDa. Odbył się Wielki Wiec Poparcia dla pracowników samorządowych w Nowej Soli

Źródło: NSZZ „S” Region Zielonogórski / tysol.pl