EFFAT popiera akcję strajkową „S” w Mondelez

• czwartek, 02 Listopada 2023
  • Branże

/ Strajk ostrzegawczy w Mondelez International / fot. NSZZ "S" Region Dolny Śląsk

– Sekretarz generalny EFFAT Kristjan Bragason solidaryzuje się z akcję protestacyjną związkowców z Solidarności – poinformował Sekretariat Spożywców NSZZ „S”.

Europejska konfederacja związków zawodowych branży rolno-spożywczej z uwagą przygląda się sytuacji w polskich zakładach Mondelez. Dla EFFAT problemy pracowników w firmie Mondelez nie są niczym nowym. Jak pisaliśmy poprzednio, firma „słynie” z adekwatnego wynagradzania pracowników, dlatego fakt, że polscy pracownicy dołączyli do swoich koleżanek i kolegów z innych krajów europejskiego obszaru gospodarczego, np. Norwegii i Niemiec, którzy również strajkowali, żądając realnej podwyżki wynagrodzeń, nikogo w Brukseli nie zaskoczył.

Przesłanie z EFFAT jest jasne i mocne: „Jesteśmy z Wami i służymy pomocą”.

– To dobra wiadomość – skomentował Zbigniew Sikorski, przewodniczący Rady Sekretariatu.

– Dla związkowców „S” z Wrocławskich Bielan to ważny sygnał. Cieszą również inne wyrazy poparcia, które napływają do nas z zagranicy. Zarówno z EFFAT, jak i IUF, czyli światowej federacji związkowej branży spożywczej – powiedział.

Solidarność będzie strajkować przed zakładem Mondelez w Bielanach Wrocławskich w najbliższy poniedziałek 6 listopada o godzinie 10:00. Spór zbiorowy dotyczący podwyżek wynagrodzeń trwa w firmie od 12 kwietnia br.

Źródło: Sekretariat Spożywców NSZZ „S” / tysol.pl