Mariusz Kwietniowski przewodniczącym OZ NSZZ „S” w Viessmann Technika Grzewcza Sp. z o.o. w Legnicy

• wtorek, 31 Października 2023
  • Regiony

Mariusz Kwietniowski i Bartosz Budziak / fot. NSZZ "S" Region Zagłębie Miedziowe

28 października 2023 odbyły się wybory władz Organizacji Zakładowej NSZZ „Solidarność” w Viessmann Technika Grzewcza Sp. z o.o. w Legnicy.

Przewodniczącym Komisji Zakładowej został wybrany Mariusz Kwietniowski.

W skład Komisji Zakładowej weszli: Rafał Pszczółka, Tomasz Komarnicki, Mariusz Drabent, Daniel Kot. Do Komisji Rewizyjnej zostali wybrani: Grzegorz Pszczółka, Norbert Szostak, Bożena Litawa, Marta Chałupczak. Delegatem na WZD Regionu został wybrany Mariusz Kwietniowski.

Regionalną Komisję Wyborczą reprezentował Bartosz Budziak i Aneta Mazur.

Zwolnienie Mariusza Kwietniowskiego

Przypomnijmy, 2 października br. Mariuszowi Kwietniowskiemu – przewodniczącemu Tymczasowej Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” w Viessmann Technika Grzewcza sp. z o.o. w Legnicy – doręczona została decyzja o rozwiązaniu z nim bez wypowiedzenia umowy o pracę, co – zdaniem związkowców – jest złamaniem ustawy o związkach zawodowych.

Na niejawnym posiedzeniu Sądu Rejonowego w Legnicy w dniu 10.10.2023 sąd w sprawie powództwa Mariusza Kwietniowskiego przeciwko VIESSMANN Technika Grzewcza Sp. z o.o. w Legnicy postanowił zabezpieczyć powództwo poprzez nakazanie dalszego zatrudnienia powoda Mariusza Kwietniowskiego przez stronę pozwaną Viessmann Technika Grzewcza Sp. z o.o. w Legnicy do czasu prawomocnego zakończenia postępowania. Postanowienie było nieprawomocne.

Jest to jedno z pierwszych orzeczeń, które zapadło w sprawie takiego zabezpieczenia w Polsce.