Spór zbiorowy w Zakładach Wapienniczych Lhoist w Tarnowie Opolskim. Na razie nie ma przełomu

• wtorek, 24 Października 2023
  • Branże

Flaga Solidarności - zdjęcie poglądowe / fot. NSZZ "S" Region Śląsk Opolski

Do dnia dzisiejszego trwa spór zbiorowy w Zakładach Wapienniczych Lhoist w Tarnowie Opolskim – przekazuje opolska Solidarność.

Związkowcy relacjonują, że zarząd Lhoist podejmuje działania, aby wygasić spór zbiorowy, wynajmując do tego zewnętrzną kancelarię prawną. Zarząd Lhoist przedstawia swoje stanowisko, które rozmija się z żądaniami związków zawodowych.

Do chwili obecnej nie doszło do porozumienia w kwestii podwyżki wynikającej z żądań związków zawodowych oraz – w ocenie związków zawodowych – w kwestii innego traktowania pracowników w różnych Zakładach Lhoist Polska.

Pracownicy z Zakładów Wapienniczych Lhoist w Tarnowie Opolskim na spotkaniach z przedstawicielami Zarządu zadali pytanie: „W czym jesteśmy gorsi od pracowników w Bukowej?”.

„Czy Zarząd w Lhoist Tarnów Opolski stanie na wysokości zadania i będzie gotowy do porozumienia w kwestii podwyżki wynikającej z żądań związków zawodowych oraz do zajęcia konstruktywnego stanowiska w podnoszonej przez związki zawodowe kwestii innego traktowania pracowników w różnych Zakładach Lhoist Polska?” – pytają przedstawiciele opolskiej Solidarności.

Spór zbiorowy

Przypomnijmy, spór rozpoczął się 22 lipca 2023r. – Solidarność domaga się 17,2 proc. wzrostu wynagrodzeń w stosunku do obecnej inflacji oraz równego traktowania– mówił wówczas Gerard Konieczko, przewodniczący w Zakładach Wapienniczych Lhoist S.A. w Tarnowie Opolskim. – Przez ostatnie 3 lata pracownikom podnoszono pensje w kwocie niższej od inflacji. Ponadto Zarząd Spółki podzielił pracowników dając w zakładzie w Bukowej kwotowo większą podwyżkę od podwyżki dla pracowników w Tarnowie Opolskim – dodaje przewodniczący. Do sporu zbiorowego przystąpiły wszystkie związki zawodowe działające w firmie.

Źródło: NSZZ „S” Region Śląsk Opolski / tysol.pl