Pracownicy lubelskich DPS-ów weszli na posiedzenie Rady Miasta. Dopominają się podwyżek wynagrodzeń

• poniedziałek, 23 Października 2023
  • Branże

/ fot. Region Środkowo-Wschodni NSZZ "Solidarność"

W dniu 19 października, związkowcy z NSZZ „Solidarność”, zatrudnieni w lubelskich Domach Pomocy Społecznej, ponownie udali się na posiedzenie Rady Miasta w Lublinie, by przypomnieć o swoich niskich zarobkach.

Pracownicy lubelskich DPS-ów domagają się zabezpieczenia funduszy na podwyżki w przyszłorocznym budżecie i zastrzegają, że podobne akcje będą miały miejsce także w innym miastach regionu.

Związkowcy planują odwiedzanie wszystkich posiedzeń rad miast i powiatów, odpowiedzialnych za płace zatrudnionych w DPS-ach.

Warto dodać, że nadal trwają spory zbiorowe w Lublinie i w całym województwie. Pracownicy domagają się podwyżki wynagrodzenia o 1000 zł oraz doprowadzenia do osiągnięcia średniej płacy w domach pomocy do poziomu średniego wynagrodzenia w gospodarce narodowej za rok poprzedzający.

Pracownicy DPS-ów, zrzeszeni w Regionalnym Zespole Roboczym NSZZ „Solidarność”, wydali oświadczenie, w którym przypominają o swojej trudnej sytuacji i domagają się zabezpieczenia środków finansowych na podwyżki w przyszłym roku budżetowym.

Źródło: solidarnosclublin.pl