Będzie wsparcie dla zwalnianych z Volvo pracowników. Solidarność podpisała porozumienie

• środa, 06 Września 2023
  • Branże

NSZZ "Solidarność" w Volvo Polska Sp. z o.o. / fot. NSZZ "S" Region Dolny Śląsk

29 sierpnia podpisano porozumienie dotyczące pakietu niefinansowego, wspierającego zwalnianych pracowników. Redukcja zatrudnienia ma związek z likwidacją części operacyjnej Volvo Polska Centrum Przemysłowe Autobusy we Wrocławiu.

Przypomnijmy, w związku ze zmianą modelu biznesowego Volvo Buses zdecydowało o likwidacji części operacyjnej Volvo Polska Centrum Przemysłowe Autobusy we Wrocławiu. Wycofanie się pracodawcy z produkcji autobusów we Wrocławiu zapowiedziano na przyszły rok.

Wsparcie dla zwalnianych pracowników

Negocjacje i aktywne działanie MOZ NSZZ “Solidarność” Pracowników Volvo Polska sp. z o.o o oprócz wynegocjowanego wcześniej pakietu socjalnego, doprowadziły 29 sierpnia br. do podpisania pakietu niefinansowego, wspierającego zwalnianych pracowników.

Zakłada ono m.in. pomoc pracownikom w dążeniach do aktywnego poszukiwania pracy (w tym szkolenia z tworzenia profesjonalnego życiorysu i przygotowujące do rozmów kwalifikacyjnych oraz indywidualne konsultacje z pracownikiem HR), wsparcie w doskonaleniu kompetencji zawodowych, wsparcie przy procesie rekrutacyjnym przeprowadzanym przez grupę Vargas, pomoc w dotarciu do ofert pracy w regionie oraz wsparcie psychologiczne.

Tutaj pełna treść porozumienia.

Źródło: NSZZ „S” Region Dolny Śląsk / Tysol.pl