Tomasz Kubiak z Solidarności zdobył złoto w biegu ultra na 50 km

• czwartek, 24 Sierpnia 2023
  • Regiony

W Gołąbkach niedaleko Inowrocławia, Tomasz Kubiak związkowiec z NSZZ „Solidarność” OSiR Inowrocław zdobył złoty medal na II Festiwalu Słońca w debiucie na dystansie 50 km.

W rozpoczynający się przedłużony weekend sierpniowy, w sobotę 12 sierpnia br., doszło do prawdziwego sportowego spektaklu na II Festiwalu Słońca w Gołąbkach. Kolega Tomasz Kubiak, który od lat aktywnie działa jako członek Organizacji Związkowej NSZZ „S” przy Ośrodku Sportu i Rekreacji w Inowrocławiu oraz reprezentuje barwy klubu Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Gniewkowie, zdominował tę niezwykłą rywalizację. W swoim debiucie w biegu ultra na 50 km, osiągnął spektakularny wynik – przekroczył metę z czasem 3 godziny, 59 minut i 37 sekund! i zarazem rekordem trasy który należy do niego przynajmniej przez najbliższy rok.

To wyjątkowe osiągnięcie potwierdza, że ciężka praca i determinacja są kluczowe w osiąganiu celów sportowych. Przygotowania do tego biegu wymagały wielu godzin treningu, poświęcenia i wysiłku. Tomasz udowodnił, że można osiągnąć sukces nawet w tak wymagającym wyzwaniu, jeśli tylko ma się odpowiednią mentalność i zaangażowanie.

Wynik Tomasza na tym festiwalu to nie tylko jego osobisty sukces, ale także inspiracja dla innych pasjonatów biegania i sportu. Jego historia pokazuje, że nie ma rzeczy niemożliwych, a wyznaczanie ambitnych celów może prowadzić do osiągnięcia niesamowitych rezultatów.

– Gratulujemy Tomaszowi fantastycznego czasu oraz determinacji w przygotowaniach. Jego zwycięstwo to inspiracja dla tych, którzy pragną przekraczać granice w sporcie, pracy zawodowej i działalności związkowej. Pokazuje, że zaangażowanie i wytrwałość przynoszą sukcesy nie tylko na trasie biegu, ale także w osiąganiu celów zawodowych i działalności społecznej. Niech wygrana Tomasza będzie przypomnieniem, że poprzez sport możemy wzmacniać naszą determinację i ducha walki, osiągając niezwykłe rezultaty na wielu płaszczyznach życia – gratulowali koledze związkowcy z Regionu Toruńsko-Włocławskiego NSZZ „Solidarność”.

Wspomnieć musimy też, że drugim uczestnikiem biegu był Marcin Gralak również z KZ przy OSiR Inowrocław który uległ kontuzji na 25 kilometrze biegu . Jednak jego wynik na tym dystansie został zaliczony i sklasyfikowany został na tym odcinku na miejscu piątym.

źródło: solidarnosc.org.pl/torun