Solidarność w Poczcie Polskiej domaga się podwyżek wynagrodzeń

• czwartek, 24 Sierpnia 2023
  • Branże

Związkowcy z Solidarności domagają się rozmów z Zarządem Poczty Polskiej, a także z Ministrem Aktywów Państwowych Jackiem Sasinem.

Prezydium Komisji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” Pracowników Poczty Polskiej wystąpiło 9 sierpnia do Zarządu Poczty Polskiej S.A. o rozpoczęcie rozmów dotyczących wzrostu wynagrodzeń zasadniczych pracownikom objętym Zakładowym Układem Zbiorowym Pracy. Chodzi o podwyżki w wysokości 1000 złotych.

Solidarność wnioskuje również o „natychmiastowe odstąpienie od blokady zatrudniania nowych pracowników” w związku z brakami występującymi na podstawowych stanowiskach pracowniczych.

Związkowcy wystąpili również do Krajowego Sekretariatu Łączności NSZZ „Solidarność” z prośbą o pilne zorganizowania spotkania z Ministrem Aktywów Państwowych Jackiem Sasinem.

źródło: tysol.pl