Kampania PanDa. Spontaniczna akcja pracowników w Nowej Soli

• czwartek, 17 Sierpnia 2023
  • Regiony

fot. NSZZ "S" Region Zielonogórski

„10 sierpnia 2023 w ramach trwającej akcji społecznej i pracowniczej PanDa pracownicy jednostek organizacyjnych podległych Prezydentowi Nowej Soli i Starostwu Nowosolskiemu wyszli na ulice miasta informując mieszkańców o swoje sytuacji” – informuje Bogusław Motowidełko, przewodniczący Zarządu Regionu Zielonogórskiego NSZZ „Solidarność”.

Przypomnijmy, społeczna i pracownicza akcja „PanDa” rozpoczęła się 27 czerwca konferencją prasową w siedzibie Regionu Zielonogórskiego NSZZ „Solidarność”. Związkowcy zrzeszeni w Solidarności prowadzą ją w jednostkach organizacyjnych samorządu miejskiego Nowej Soli i powiatu nowosolskiego. „Walczymy o godne warunki pracy i płacy” – informują związkowcy.

Akcja „PanDa”

Akcja trwa też w innych jednostkach samorządowych – MOPS Nowa Sól, Żłobek Nowa Sól , Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna, Szkoły miejskie i powiatu. Akcja rozwija się również w innych jednostkach samorządu” – przekazują organizatorzy akcji.

Dodają, że zamierzają informować o trwającej akcji i jej odmianach w różnych miejscach i jednostkach organizacyjnych samorządu na terenie Nowej Soli i powiatu nowosolskiego. Akcja przeprowadzona 10 sierpnia to element kampanii PanDa.