Rada Oddziału Łowicz zaprasza na obchody powstania Solidarności

• czwartek, 17 Sierpnia 2023
  • Regiony

fot. Solidarność Łowicz

Rada Oddziału Łowicz NSZZ „Solidarność” zaprasza na uroczyste obchody 43. rocznicy powstania związku zawodowego Solidarność. Patronat medialny nad wydarzeniem objął „Tygodnik Solidarność”.

W ramach tegorocznych uroczystości w sobotę 2 wrzesień odbędzie się VII Turniej Zakładów Pracy Łowicz OSiR przy ul. Jana Pawła II 3.

Otwarcie obchodów nastąpi o godzinie 9:30, następnie zebrani udadzą się pod pomnik NSZZ „Solidarność” na Skwer Solidarności.

O godzinie 10 rozpocznie się turniej piłki nożnej i siatkowej, a pół godziny później turniej strzałów piłką do bramki. W kolejnych godzinach odbędą się zawody w rzutach lotką, piłką tenisową, skoki w dal z miejsca, konkursy dla szefów firm i rzuty do kosza. Zakończenie turnieju planowane jest na godzinę 16.

Kolejnego dnia, w niedzielę 3 wrzesień o godzinie 11:30, związkowcy spotkają się przed pomnikiem bł. ks. Jerzego Popiełuszki przy Kościele Ojców Pijarów. Później o godzinie 12 odbędzie się uroczysta Msza Święta, po której uczestnicy uroczystości spotkają się przy pomniku św. Jana Pawła II przy Parafii Katedralnej na Starym Rynku.