Promowanie dodatkowych korzyści związanych z przynależnością do Solidarności

• czwartek, 10 Sierpnia 2023
  • Regiony

Krzysztof Fal, nowy Przewodniczący ZR spotkał się z nowym Przewodniczącym KZ Grupy PBI – Zakład Górniczy Lipowica Arturem Belcikiem. W spotkaniu uczestniczyli także członkowie Komisji Zakładowej i Zastępca Przewodniczącego ZR Lucjan Fejkiel.

Artur . Jak to zrobiłeś ?
W odpowiedzi padły słowa potwierdzające odwieczną prawdę, że najważniejszy jest bezpośredni kontakt z pracownikami. Artur wraz z kolegami z Komisji odbudowali kanały komunikacyjne, zaczęli na bieżąco przekazywać informacje o zapisach w Regulaminie Pracy gdzie są dodatkowe korzyści dla załogi ponad te zawarte w Kodeksie Pracy. Drugi ważny element, to zakończone sukcesem negocjacje płacowe. Zapisano min. dodatkowe środki za pracę na II i III zmianie, czy w dni wolne (sobota, niedziela).

Promowanie dodatkowych korzyści związanych z przynależnością do Solidarności, jak rabaty przy tankowaniu, możliwość odliczenia części składki związkowej, to wszystko składa się na ten sukces i napawa optymizmem na dalsze budowanie siły Związku.

Całe spotkanie było bardzo merytoryczne , gdzie omawiano szereg istotnych dla pracowników kwestii, jak stworzyć jeszcze lepsze zapisy w regulaminach, jak wykorzystać jeszcze lepiej zwiększony od lipca dzięki
Solidarności odpis na Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych, dalsza poprawa warunków BHP, posiłki regeneracyjne, czy wykorzystanie przysługujących godzin związkowych.

Druga fascynująca część spotkania odbyła się w plenerze, czyli na „wyrobisku”. Koledzy z Komisji Zakładowej chcieli unaocznić Krzysztofowi i Lucjanowi, jak wygląda ich codzienna praca i na jakim sprzęcie pracują .

Popularny na ziemi krośnieńskiej Kamieniołom jest obecnie bardzo nowoczesna firmą korzystającą ze sprzętu światowych marek , co poprawia komfort i bezpieczeństwo pracy. Firma pracuje 24 godziny na dobę ze względu na ciągle rosnące zapotrzebowanie na kruszywa niezbędne do budowy dróg. Nowa wielka szansa dla Zakładu Górniczego to bliska perspektywa budowy drogi szybkiego ruchu S -19 , która pochłonie niezliczone ilości kruszywa .

Życzymy Kolegom dalszych sukcesów i zapewniamy o wsparciu w sprawach wykraczających poza kompetencje Organizacji. Zgodnie z zapowiedzią kolejne robocze spotkanie niebawem.

źródło: facebook / Region Podkarpacie