Nie żyje Bogusław Rasała, kluczowa postać Solidarności w SOLINO SA

• piątek, 04 Sierpnia 2023
  • Regiony

Zmarł bardzo aktywny inowrocławski związkowiec Bogusław Rasała.

Ze szczególnym żalem, ale i z wdzięcznością wspomina Go Jerzy Gawęda, z którym Bogusław przez długie lata współpracował na co dzień.

„Uczestniczył w protestach głodowych”

„To był wspaniały, uczynny człowiek, świetny kolega. Aż nie do wiary, że już nie stanie z nami, bo przecież był kluczową postacią w NSZZ «Solidarność» w SOLINO SA. Uczestniczył we wszystkich protestach, w tym głodowych, w obronie miejsc pracy i bezpieczeństwa energetycznego. Nigdy nie wykręcał się od uczestnictwa w ważnych dla związku, dla pracowników przedsięwzięciach. Ba – odwrotnie – to często on je współorganizował, mobilizował innych, mówił, że tak trzeba, bo jesteśmy związkowcami NSZZ «Solidarność»”.

Wieloletni wiceprzewodniczący KZ

Bogusław Rasała urodzony 1.11.1954 r. w Jenkowice k/Oleśnicy. Ukończył szkołę górniczą w Katowicach. Po ukończeniu szkoły pracował w kopalni węgla kamiennego w Katowicach. Od 25.06.1976 r. zatrudniony w Inowrocławskich Kopalniach Soli jako górnik dołowy. Był również ratownikiem górniczym. Od wielu lat działacz Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność”, przez wiele kadencji aż do dnia śmierci pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Komisji Zakładowej. Przez wiele lat pełnił funkcję ławnika w Sądzie w Inowrocławiu.

źródło: NSZZ „S” Region Toruńsko-Włocławski