Urlop już nie obniży premii w TVP

• wtorek, 11 Lipca 2023
  • Branże

Budynki TVP / fot. pixabay.com

Solidarność w TVP przekazała, że Zarząd spółki zgodził się na postulat związkowców, aby premia motywacyjna dla pracowników nie była pomniejszana o dni urlopu wypoczynkowego i okolicznościowego.

„Podczas negocjacji płacowych z Pracodawcą, grupa negocjacyjna Naszego Związku, zgłosiła postulat zmiany algorytmu naliczania premii motywacyjnej, poprzez niezmniejszanie jej wysokości należnej pracownikowi za dany miesiąc, o dni urlopu wypoczynkowego i okolicznościowego” – informują przedstawiciele Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” TVP S.A.

Przekazują również, że zarząd TVP S.A. na posiedzeniu w dniu 21.06.2023 r. zaakceptował tę propozycję i wprowadził do stosowania od czerwca br.

Związkowcy przypominają też, że Pracodawca zaproponował wypłatę premii motywacyjnej w wysokości 10%, cztery razy w roku.

Co z podwyżką?

Z kolei z informacji przekazanych przez Wirtualne Media wynika, że koniec kwietnia kierownictwo Telewizji Polskiej porozumiało się z Solidarnością co do podwyżek wynagrodzeń. „Po wnikliwej analizie zgłaszanych postulatów i ocenie możliwości finansowych Spółki uzgodnione zostały możliwe warunki wzrostu wynagrodzeń. W wyniku podpisanego w dniu 26.04 porozumienia nastąpi zwiększenie środków przeznaczanych na wynagrodzenia w 2023 r o 7,4 proc”. – przekazało Wirtualnym Mediom biuro prasowe nadawcy.

„Solidarność” w drugiej połowie czerwca alarmowała, że TVP nadal nie zaczęła wypłacać uzgodnionych prawie dwa miesiące podwyżek. Spółka tłumaczyła to „specyfiką naliczania” wyższych stawek dla ponad tysiąca pracowników.

Źródło: www.solidarnosctvp.pl/www.wirtualnemedia.pl/tysol.pl